שדרוג העסק בעזרת עיצוב פנים

/ / בלוג, עיצוב פנים
טיפים לשדרוג העסק

יד אחת על הלב ויד שנייה – אות ועדות לשבועה- על ספר התנ"ך: מי מכם מכיר שקר חריף יותר מאשר זה המתמצה ביטוי " הבל היופי ושקר החן"? כיום, יותר מאשר אי פעם בעבר, כאשר כולנו עבדים נרצעים ושפחות חרופות לעידן שבו היופי והחן הם מרכיבים חשובים ומכריעים בקבלת אנשים או בדחייתם, יש חשיבות עליונה לעיצוב, לאסתטיקה, לנוי ולחן.

זה מכבר נוכחו בעלי עסקים רבים לדעת עד מה חשובה ולא אחת קריטית ודרמטית היא סוגיית עיצוב העסק. הבדל של יום ולילה ניכר במדדים שונים בין העסק לפני השדרוג ובין העסק אחריו.

העיצוב הוא חלק חשוב בשדרוג העסק. התרומה והערך המוסף שלו חורגים מהיותם שינוי חזותי בלבד. במבחן התוצאה ניתן ללמוד באופן ברור על האפקט החיובי ועל ההשפעה המצטברת של העיצוב. במבחן הזמן הוא עשוי להתברר כהשקעה כדאית ומועילה מאין כמוה.

שדרוג עסק בעזרת עיצוב מגלם יתרונות רבים ואין ספור תועלות :

  1. הוא מייפה את המתחם והופך אותו למזמין ולאטרקטיבי יותר.
  2. הוא מאפשר גישה נוחה יותר של הלקוחות על המוצרים המוצגים והמוצעים בו.
  3. הוא מאפשר תנועה נוחה יותר בחלל מרכזי פתוח.
  4. הוא מעורר רצון להאריך את השהייה במקום ששודרג על ידי עיצוב דקורטיבי.
  5. הוא משדר רעננות, התחדשות, מתיחת פנים.
  6. הוא משדר תחושה של התעדכנות, הליכה עם הזמן, היענות לצרכי הלקוחות.
  7. הוא מאפשר "חוויית משתמש" נעימה יותר ללקוחות.
  8. שדרוג עסק מהווה מנוע צמיחה חזק עבורו.
  9. שדרוג עסק על ידי עיצוב פנים חדש שלו משדר לעובדיו כי ההנהלה מייחסת חשיבות לתנאי עבודה משופרים, לאווירה טובה, לאסתטיקה, לנוחות ולרווחה. שדרוג עסק מהווה גורם חשוב בחיזוק זיקת עובדים אל מקום העבודה.
  10. בשדרוג העסק מתבצעים תיקונים נדרשים וחיוניים על פי הניסיון ובהם התאמה מרבית של הציוד והאביזרים לנוחות העובדים ולרווחתם תוך התאמה מיטבית של תכנון סביבת עבודה למטלות המוטלות על העובדים.

בשדרוג המשרד באמצעות עיצובו מחדש באה לידי ביטוי ראייה רב תחומית, מרחיבה וכוללת- שיווקית, ארגונית ועסקית, ומתן ביטוי פיזי במתחם העסק לראייה זו.
הניסיון מוכיח כי קיים קשר ישיר והדוק בין עיצוב פנים העסק ובין התפוקה והפריון של העובדים. איש מאתנו אינו רוצה להרגיש, כעובד, שהוא נמצא במקום שבו עליו לבצע את העבודה כמי שכפאו שד, בתנאים-לא-תנאים; כל אחד מאתנו רוצה וזכאי להרגיש כי הוא עובד במקום שבו העיצוב היוצר תנאים פיזיים מיטביים המאפשרים שמירה על רווחתו המרבית.

שדרוג העסק בעזרת עיצוב מהווה מסדר בהיר וברור לעובדיו וללקוחותיו. השקעה בו מוצדקת אף הכרחית. כאשר היא נאמדת ונבחנת במונחים של עלות-תועלת היא עשויה להתברר ככדאית וכמשתלמת ביותר..

למעלה