סגנונות עיצוב פנים

/ / בלוג, עיצוב פנים
Luxury Homes Design

ישנם סגנונות רבים בתחום עיצוב הפנים: עיצוב אורבני, עיצוב רומנטי, עיצוב תעשייתי, עיצוב כפרי, עיצוב פופ ארט, עיצוב ארט נובו, עיצוב רוקוקו, עיצוב אר דקו, עיצוב ים תיכוני, עיצוב צרפתי ועוד. מאחורי כל סגנון עיצוב עומדת פילוסופיה שלמה המגדירה את עולם הצבעים, סגנון הריהוט, סוגי הטקסטורות, התאורה והטקסטיל המתאים לאופי ולקונספט העיצובי של הסגנון המדובר.

סגנון ישראלי/ ים תיכוני:

סגנון זה מאופיין בחללים פתוחים ומרווחים, בעלי פתחים וחלונות רבים ולעיתים יש שימוש בקשתות ואלמנטים מקומיים. מבחינת שימוש בחומרים, נהוג לבחור חומרים מקומיים כגון אבן ישראלית (אבן חברון, אבן מצפה, אבן חלילה), ברזל ועץ טבעי. השולטים בסגנון זה, הם צבעי החול והכורכר, צבעים שמצד אחד משקפים את המדבר ומצד שני את הים והחוף. מבחינת אביזרים יש שימוש באלמנטים מסורתיים, כגון צורת ישיבה נמוכה, כדים, קערות אבן או חרס גדולות, פרחים מיובשים, רקמות מסוגים שונים – על כריות, כיסויי מיטה ועוד.

הסגנון התעשייתי (לופט):

סגנון זה מאופיין בחללים פתוחים ומרווחים, אור טבעי ובשימוש באלמנטים עיצובים וחומרים מעולם התעשייה. וכמו כן, ישנה התייחסות רבה לאלמנטים קונסטרוקטיביים כגון קורות ועמודים. מבחינת שימוש בחומרים, בחפצים ובפריטי ריהוט, קיים שימוש רב בנירוסטה, ניקל, צבעים מתכתיים, זכוכית, בטון חשוף.

הסגנון המינימליסטי:

סגנון זה נשען על המשפט Less is more ודוגל בניקיון עיצובי, בסידור החללים על פי פונקציה ובשימוש בפריטים הכרחיים בלבד לניהול אורח החיים. מבחינת שימוש בחומרים נהוג לבחור להשתמש בחומרים כמו מתכות, בטון, זכוכיות, פלסטיק ובצבעים עדינים ונקיים כמו לבן, אפור ובז. סגנון זה מתאים לאנשים מסודרים שלא נוטים לאסוף חפצים שיפריעו לנוף.

הסגנון האתני:

סגנון זה שואל מוטיבים מהעולם העתיק ומתרבויות שונות כגון דרום אמריקה, אפריקה והודו. מבחינת שימוש בחומרים הסגנון מתאפיין בשימוש בעץ טבעי וגס, שטיחי קילימס, בדים, אבן, שימוש באביזרי ריהוט המעביר את רוח הקהילה הזרה ובצבעים בגווני אדמה כגון אדום, כתום וחום.

למעלה