טיפים לעיצוב פנים

/ / בלוג, עיצוב פנים

יש עקרונות נכונים ותקפים לעיצוב כל מתחם פנימי – יהיה ייעודו אשר יהיה בעוד עקרונות אחרים הם תלויי-ייעוד, כלומר שונים ממתחם שהוא בית פרטי למתחם שהוא חנות לממכר תכשיטים, בגדים, נעליים ועוד.

עם זאת עיצוב אמור להשרות אווירה נעימה בכל מקום, לאפשר זרימת אור ואוויר, לנצל באופן מיטבי הן את החלל והן את הפריטים השונים שבו. עיצוב פנים מושכל הוא עיצוב המתחם באופן המאפשר לכל מי שפוקד אותו להרגיש בו נוח, נעים.

באופן טבעי, בעיצוב בית מושקעת מחשבה מעמיקה ויסודית המביאה בחשבון את מכלול ההיבטים הכרוכים בעיצוב, מתוך הבנת המשמעות העמוקה של כל אחד מהם והשפעתו על נוחות ועל איכות חייהם של דייריו.

טיפים העשויים להועיל לעיצוב פנים:

  1. חשוב שהעיצוב יהיה פרקטי ופונקציונאלי.
  2. חשוב שבעיצוב המתחם יינתן ביטוי מרבי לזרימת האור והאוויר והוא ייבנה מלכתחילה באופן שיאפשר זרימה זו.
  3. חשוב שתהיה גישה נוחה, ישירה, וזרימה טבעית בין המטבח לסלון- שני המתחמים המרכזיים בבית.
  4. כפי שחוסנה של שרשרת נבחנת לפי מידת החוזק של החוליה החלשה ביותר בה, כך נכון לעצב את המתחם במחשבה כיצד ניתן יהיה להשיב במהירות את הסדר בו על כנו כאשר הוא יופר.
  5. העדיפו צבעים בהירים המשרים אווירה נעימה, מוארת, המועצמת על ידי האור הטבעי שבחוץ.
  6. זכותכם המלאה להשרות במתחם את הטעם ואת הסגנון שלכם. הסתייעו במעצבי פנים מקצועיים לבחור את החומרים שבאמצעותם תוכלו לבטא את הטעם האישי שלכם.
  7. עצבו את הבית לפי סגנון החיים שלכם בו. ניתן, לדוגמה, לעצב את המטבח לא רק כמקום שמכינים בו אוכל אלא גם כמקום שמיועדת בו פינת עבודה ואף פינת אירוח.
  8. עיצוב בית באווירה כפרית פסטורלית באמצעות בחירת ריהוט עץ וריפודים חומים וחמים שונה, באופן טבעי, מעיצובו בסגנון היי טקי מודרני עם קווים ישרים, ריהוט שנעשה בו שימוש בחומרים כגון אלומיניום וזכוכית. העיצוב הוא אפוא פונקציה של אופי ושל סגנון החיים של הדיירים.
  9. עיצוב פנים של כל מתחם, בית או עסק, אמור לאפשר ניצול מיטבי של החלל, לכן אם נדרשים פתרונות אחסון למוצרים או לחפצים שאינם נמצאים בשימוש שוטף ותכוף, רצוי לייעד ולייחד להם מקום המיועד להם בלבד, כך שתתאפשר השארת החלל המרכזי פנוי ופתוח.

מעצבי פנים מקצועיים יקלו עליכם לממש את עיצוב הבית או העסק על פי הטעם וההעדפה שלכם כמו גם על פי הצרכים. תוכלו להתייעץ עמם בכל ההיבטים הכרוכים בעיצוב: איזה חומרים איכותיים ועמידים, כיצד להציב את המרכיבים השונים, באיזה אופן ניתן להוזיל את עלויות הריהוט והעיצוב ועוד.
שימוש בתכנת מחשב תלת-ממדית, שבאמצעותה ניתן ליצור הדמיה מדויקת של המתחם המעוצב,ודאי יקל עליכם הלקוחות להחליט על העיצוב הטוב והיפה ביותר לטעמכם.

למעלה